KAE15AR71H104KT24
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAE15AR71H104KT NW G LOB PN 24 50V 0.1uF A 581-KAE15R71H104KT24
Manufacturer:
Mfr Part:
KAE15AR71H104KT24
TTI Part:
ESD35C104K4T2A-24
Similar
ManufacturerKYOCERA AVX
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Capacitance0.1 uF
Voltage Rating DC50 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Termination StyleSMD/SMT
TerminationStandard
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.85 mm (0.033 in)