MC22FF181G-TF
Mica Capacitors 180pF 1kV 2%
Manufacturer:
Mfr Part:
MC22FF181G-TF
TTI Part:
MC22FF181G-TF
Similar
ManufacturerCornell Dubilier / Knowles
Product CategoryMica Capacitors
Capacitance180 pF
Voltage Rating1 kV
Termination StyleSMD/SMT
Length5.7 mm (0.224 in)
Width5 mm
Height4 mm
Tolerance2 %