SMM02070C5603FBP00
MELF Resistors 1w 560Kohms 1% 50ppm
Datasheet
SMM02070C5603FBP00 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Vishay | |
| Product Category | MELF Resistors | |
| Series | SMM0207 | |
| Resistance | 560 kOhms | |
| Power Rating | 1 W | |
| Tolerance | 1 % | |
| Temperature Coefficient | 50 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Voltage Rating | 350 V | |
| Case Code - mm | MELF 0207 | |
| Diameter | 2.2 mm | |
| Length | 5.8 mm | |