C320C104K1R5TA7301
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.1uF X7R 10% LS=2.54mm
Manufacturer:
Mfr Part:
C320C104K1R5TA7301
TTI Part:
C320C104K1R5TA7301
Similar
ManufacturerKEMET
Product CategoryMultilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded
SeriesGoldMax 300 Comm X7R
Termination StyleRadial
Capacitance0.1 uF
Voltage Rating DC100 VDC
DielectricX7R
Tolerance10 %
Lead Spacing2.54 mm
Case StyleConformally Coated
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 125 C
ProductGeneral Type MLCCs
Length5.08 mm
Width5.84 mm
Height3.18 mm
PackagingReel
ClassClass 2
Dissipation Factor DF2.5 %
Lead Diameter0.51 mm