HPC2C154K
Ceramic Composition Resistors 150K ohm 10% 2W CURRENT
Datasheet
HPC2C154K DatasheetSpecifications
| Termination Style | Axial | |
| Resistance | 150 kOhms | |
| Power Rating | 2 W | |
| Tolerance | 10 % | |
| Voltage Rating | 400 V | |
| Diameter | 5 mm | |
| Length | 21 mm | |