RN73R1ETTP2492B25
Thin Film Resistors - SMD 24.9K OHM .063W.1% 25PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP2492B25
TTI Part:
RN73R1ETTP2492B25
SeriesRN73R
Resistance24.9 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V