RN73R1ETTP50R0F50
Thin Film Resistors - SMD 50 OHM .063W 1% 50PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP50R0F50
TTI Part:
RN73R1ETTP50R0F50
SeriesRN73R
Resistance50 Ohms
Tolerance1 %
Temperature Coefficient50 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V