RN73R1JTTD3202F50
Thin Film Resistors - SMD 32K OHM .1W 1% 50PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD3202F50
TTI Part:
RN73R1JTTD3202F50
SeriesRN73R
Resistance32 kOhms
Tolerance1 %
Temperature Coefficient50 PPM / C
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V