RN73R2ATTD1211B25
Thin Film Resistors - SMD 1.21K OHM .1% 25PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2ATTD1211B25
TTI Part:
RN73R2ATTD1211B25
SeriesRN73R
Resistance1.21 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.4 mm (0.016 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating250 mW (1/4 W)
Voltage Rating150 V