RN73R2ATTD3322B25
Thin Film Resistors - SMD 33.2K OHM .1% 25PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2ATTD3322B25
TTI Part:
RN73R2ATTD3322B25
SeriesRN73R
Resistance33.2 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.4 mm (0.016 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating250 mW (1/4 W)
Voltage Rating150 V