RN73R2ATTD6802B25
Thin Film Resistors - SMD 68K ohm 0.1% 25 ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2ATTD6802B25
TTI Part:
RN73R2ATTD6802B25
SeriesRN73R
Resistance68 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0805
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.4 mm (0.016 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating250 mW (1/4 W)
Voltage Rating150 V