RN73R2BTTD1002B25
Thin Film Resistors - SMD 10K ohm 0.1% 25 ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2BTTD1002B25
TTI Part:
RN73R2BTTD1002B25
SeriesRN73R
Resistance10 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating400 mW
Voltage Rating200 V