LTKAK10-076C
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 76V 10KA
Datasheet
LTKAK10-076C DatasheetSpecifications
| Number of Channels | 1 Channel | |
| Working Voltage | 76 V | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Clamping Voltage | 140 V | |
| Breakdown Voltage | 85 V | |
| Package / Case | SMTO-218 | |
| Ipp - Peak Pulse Current | 10 kA | |
| Cd - Diode Capacitance | 6.5 nF | |