LTKAK10-080C
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 80V 10KA BI SMTO-218
Datasheet
LTKAK10-080C DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Littelfuse | |
| Product Category | ESD Protection Diodes / TVS Diodes | |
| Polarity | Bidirectional | |
| Number of Channels | 1 Channel | |
| Working Voltage | 80 V | |
| Clamping Voltage | 150 V | |
| Breakdown Voltage | 89 V | |