LTKAK10-086C
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 86V 10KA BI SMTO-218
Datasheet
LTKAK10-086C DatasheetSpecifications
| Number of Channels | 1 Channel | |
| Working Voltage | 86 V | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Clamping Voltage | 157 V | |
| Breakdown Voltage | 95 V | |
| Package / Case | SMTO-218 | |
| Ipp - Peak Pulse Current | 10 kA | |
| Cd - Diode Capacitance | 6.5 nF | |