WDR-120-24
Power Supplies - DIN Rail Mount 120W 24V 5A
Manufacturer:
Mfr Part:
WDR-120-24
TTI Part:
WDR-120-24
Similar
ManufacturerMEAN WELL
Product CategoryPower Supplies - DIN Rail Mount
Input Type1-Phase / Single Phase
Output Power120 W
Input Voltage180 VAC to 550 VAC, 254 VDC to 780 VDC
Number of Outputs1 Output
Output Voltage-Channel 124 VDC
Output Current-Channel 15 A
IndustryIndustrial
Length113.5 mm (4.469 in)
Width40 mm (1.575 in)
Height125.2 mm (4.929 in)