NFM21CC102R1H3D
Feed Through Capacitors 1000PF 50V .30A EMI FILTER
Datasheet
NFM21CC102R1H3D DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Murata | |
| Product Category | Feed Through Capacitors | |
| Capacitance | 1000 pF | |
| Voltage Rating DC | 50 VDC | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Tolerance | 20 % | |
| Number of Terminals | 3 Terminal | |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) | |
| Length | 2 mm | |
| Width | 1.25 mm | |
| Height | 0.85 mm | |
| Product | Three Terminal Filter Capacitors | |
| Current Rating | 1 A | |
| Ground Terminal | 0.6 mm | |