EEE-HA1E471P
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 470uF 25V
Manufacturer:
Mfr Part:
EEE-HA1E471P
TTI Part:
EEE-HA1E471P
Similar
ManufacturerPanasonic
Product CategoryAluminum Electrolytic Capacitors - SMD
Capacitance470 uF
Voltage Rating DC25 VDC
Diameter10 mm (0.394 in)
Length10.5 mm (0.413 in)
Life1000 Hour
ProductGeneral Purpose Electrolytic Capacitors
Tolerance20 %
Ripple Current360 mA
Minimum Operating Temperature- 40 C
Maximum Operating Temperature+ 105 C
Height10.2 mm