RT012AS1000KB
Rheostats 22.5mm 12W 100ohm 10
Manufacturer:
Mfr Part:
RT012AS1000KB
TTI Part:
RT012AS1000KB
Similar
ManufacturerVishay
Product CategoryRheostats
SeriesRT012
Termination StyleSolder Lug
Resistance100 Ohms
Power Rating12 W
Tolerance10 %
Shaft Diameter3 mm
Shaft Length22 mm
Height18 mm
Diameter22.5 mm