VJ0805Y104KXAAT
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT .1uF 50volts 10%
Datasheet
VJ0805Y104KXAAT DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Vishay | |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT | |
| Capacitance | 0.1 uF | |
| Voltage Rating DC | 50 VDC | |
| Dielectric | X7R | |
| Tolerance | 10 % | |
| Case Code - in | 0805 | |
| Case Code - mm | 2012 | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Termination | Standard | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Width | 1.25 mm (0.049 in) | |