HPC1CT631R220K
Ceramic Composition Resistors 1W 22 10%.
Datasheet
HPC1CT631R220K DatasheetSpecifications
| Termination Style | Axial | |
| Resistance | 22 Ohms | |
| Power Rating | 1 W | |
| Tolerance | 10 % | |
| Voltage Rating | 300 V | |
| Temperature Coefficient | - 900 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 200 C | |
| Diameter | 4.5 mm | |
| Length | 16 mm | |