HPC3C332K
Ceramic Composition Resistors 3W 3.3K ohm 10%.
Datasheet
HPC3C332K DatasheetSpecifications
| Termination Style | Axial | |
| Resistance | 3.3 kOhms | |
| Power Rating | 3 W | |
| Tolerance | 10 % | |
| Voltage Rating | 450 V | |
| Temperature Coefficient | - 1200 PPM / C | |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 200 C | |
| Diameter | 6 mm | |
| Length | 26 mm | |