NGCMA10AX01B
Limit Switches LIMIT SW DPST 6A 120V.
Datasheet
NGCMA10AX01B DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Honeywell | |
| Product Category | Limit Switches | |
| Illuminated | Non-Illuminated | |
| Contact Form | SPST | |
| Actuator | Plunger, Pin | |
| Current Rating | 10 A | |