NGCMA10AX01P
Limit Switches Compact Limit Switch.
Datasheet
NGCMA10AX01P DatasheetSpecifications
| Illuminated | Non-Illuminated | |
| Contact Form | SPDT | |
| Actuator | Roller Plunger | |
| Current Rating | 10 A | |
| Voltage Rating AC | 120 VAC | |
| Voltage Rating DC | 120 VDC | |