PCF2L103K
Ceramic Composition Resistors 2watt 10Kohm 10%.
Datasheet
PCF2L103K DatasheetSpecifications
| Termination Style | Axial | |
| Resistance | 10 kOhms | |
| Power Rating | 2 W | |
| Tolerance | 10 % | |
| Voltage Rating | 300 V | |
| Diameter | 7 mm | |
| Length | 19 mm | |