PCF2L150K
Ceramic Composition Resistors 2watt 15ohm 10%.
Datasheet
PCF2L150K DatasheetSpecifications
| Termination Style | Axial | |
| Resistance | 15 Ohms | |
| Power Rating | 2 W | |
| Tolerance | 10 % | |
| Voltage Rating | 300 V | |
| Diameter | 7 mm | |
| Length | 19 mm | |