RN73R1ETTP1303B25
Thin Film Resistors - SMD 130K ohm 0.1% 25 ppm.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1ETTP1303B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance130 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0402
Case Code - mm1005
Length1 mm (0.039 in)
Width0.5 mm (0.02 in)
Height0.25 mm (0.01 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating100 mW (1/10 W)
Voltage Rating50 V