RN73R1ETTP5762B25
Thin Film Resistors - SMD .
Datasheet
RN73R1ETTP5762B25 DatasheetSpecifications
| Series | RN73R | |
| Resistance | 57.6 kOhms | |
| Tolerance | 0.1 % | |
| Temperature Coefficient | 25 PPM / C | |
| Case Code - in | 0402 | |
| Case Code - mm | 1005 | |
| Length | 1 mm (0.039 in) | |
| Width | 0.5 mm (0.02 in) | |
| Height | 0.25 mm (0.01 in) | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Power Rating | 100 mW (1/10 W) | |
| Voltage Rating | 50 V | |