RN73R1JTTD1001D25
Thin Film Resistors - SMD 1K ohm 0.5% 25 ppm.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD1001D25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance1 kOhms
Tolerance0.5 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0603
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V