RN73R1JTTD4421B25
Thin Film Resistors - SMD 4.42K OHM .1% 25PPM.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD4421B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance4.42 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V