RT025AS2R20KB
Rheostats 38mm 25W 2.2ohm 10%.
Manufacturer:
Mfr Part:
RT025AS2R20KB
TTI Part:
Not Assigned
Similar
ManufacturerVishay
Product CategoryRheostats
SeriesRT25
Termination StyleSolder Lug
Resistance2.2 Ohms
Power Rating25 W
Voltage Rating300 V
Tolerance10 %
Shaft Diameter6 mm
Shaft Length22 mm
Length50 mm
Diameter38 mm