RN73R2BTTD9103F50
Thin Film Resistors - SMD 910K ohm 1% 50 ppm
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2BTTD9103F50
TTI Part:
RN73R2BTTD9103F50
SeriesRN73R
Resistance910 kOhms
Tolerance1 %
Temperature Coefficient50 PPM / C
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating400 mW
Voltage Rating200 V