LTKAK3-066C
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 66V 3KA
Datasheet
LTKAK3-066C DatasheetSpecifications
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Clamping Voltage | 120 V | |
| Breakdown Voltage | 80 V | |
| Package / Case | TO-218 | |
| Ipp - Peak Pulse Current | 3 kA | |
| Cd - Diode Capacitance | 6 nF | |