LTKAK6-058C
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 58V 6KA
Datasheet
LTKAK6-058C DatasheetSpecifications
| Number of Channels | 1 Channel | |
| Working Voltage | 58 V | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Clamping Voltage | 110 V | |
| Breakdown Voltage | 64 V | |
| Package / Case | SMTO-218 | |
| Ipp - Peak Pulse Current | 6 kA | |
| Cd - Diode Capacitance | 6.5 nF | |