BLM18AG121SN1D
Ferrite Beads 120 OHM 25% Alternate Sizing Guide Below
Datasheet
BLM18AG121SN1D DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | Murata | |
| Product Category | Ferrite Beads | |
| Series | BLM18_xN | |
| Product | Ferrite Chip Beads | |
| Termination Style | SMD/SMT | |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) | |
| Impedance | 120 Ohms | |
| Maximum DC Current | 800 mA | |
| Tolerance | 25 % | |
| Maximum DC Resistance | 180 mOhms | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C | |
| Length | 1.6 mm | |
| Width | 0.8 mm | |
| Height | 0.8 mm | |
| Packaging | Reel | |
| Product Type | Ferrite Beads | |
| Subcategory | Ferrites | |
| Test Frequency | 100 MHz | |