RN73R1JTTD2801B25
Thin Film Resistors - SMD .
Datasheet
RN73R1JTTD2801B25 DatasheetSpecifications
| Description | Product Attribute | Similar |
|---|---|---|
| Manufacturer | KOA Speer | |
| Product Category | Thin Film Resistors - SMD | |
| Packaging | Reel | |
| Series | RN73R | |
| Resistance | 2.8 kOhms | |
| Tolerance | 0.1 % | |
| Temperature Coefficient | 25 PPM / C | |
| Case Code - in | 0603 | |
| Case Code - mm | 1608 | |
| Length | 1.6 mm (0.063 in) | |
| Width | 0.8 mm (0.031 in) | |
| Height | 0.45 mm (0.018 in) | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Power Rating | 125 mW (1/8 W) | |
| Voltage Rating | 75 V | |