RN73R1JTTD3600B25
Thin Film Resistors - SMD 360 ohm 0.1% 25 ppm.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R1JTTD3600B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance360 Ohms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm1608
Length1.6 mm (0.063 in)
Width0.8 mm (0.031 in)
Height0.45 mm (0.018 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating125 mW (1/8 W)
Voltage Rating75 V