RN73R2ATTD1001D25
Thin Film Resistors - SMD 1K ohm 0.5% 25 ppm.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2ATTD1001D25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance1 kOhms
Tolerance0.5 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in0805
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.4 mm (0.016 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating250 mW (1/4 W)
Voltage Rating150 V