RN73R2ATTD3651B25
Thin Film Resistors - SMD 3.65K OHM.125W .1% 25PPM.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2ATTD3651B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance3.65 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm2012
Length2 mm (0.079 in)
Width1.25 mm (0.049 in)
Height0.4 mm (0.016 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Power Rating250 mW (1/4 W)
Voltage Rating150 V