RN73R2ATTD8452B25
Thin Film Resistors - SMD .
Datasheet
RN73R2ATTD8452B25 DatasheetSpecifications
| Series | RN73R | |
| Resistance | 84.5 kOhms | |
| Tolerance | 0.1 % | |
| Case Code - mm | 2012 | |
| Length | 2 mm (0.079 in) | |
| Width | 1.25 mm (0.049 in) | |
| Height | 0.4 mm (0.016 in) | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Power Rating | 250 mW (1/4 W) | |
| Voltage Rating | 150 V | |