RN73R2BTTD3011B25
Thin Film Resistors - SMD .
Datasheet
RN73R2BTTD3011B25 DatasheetSpecifications
| Series | RN73R | |
| Resistance | 3.01 kOhms | |
| Tolerance | 0.1 % | |
| Case Code - mm | 3216 | |
| Length | 3.2 mm (0.126 in) | |
| Width | 1.6 mm (0.063 in) | |
| Height | 0.5 mm (0.02 in) | |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C | |
| Maximum Operating Temperature | + 155 C | |
| Power Rating | 400 mW | |
| Voltage Rating | 200 V | |