RN73R2BTTD3572B25
Thin Film Resistors - SMD 35.7K OHM .1% 25PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2BTTD3572B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance35.7 kOhms
Tolerance0.1 %
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)
QualificationAEC-Q200
Power Rating400 mW
Voltage Rating200 V