RN73R2BTTD8251B25
Thin Film Resistors - SMD 8.25K OHM .1% 25PPM
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2BTTD8251B25
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance8.25 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient25 PPM / C
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
QualificationAEC-Q200
Power Rating400 mW
Voltage Rating200 V