RN73R2BTTDK1001B10
Thin Film Resistors - SMD 1K OHM .25W .1% 10PPM.
Manufacturer:
Mfr Part:
RN73R2BTTDK1001B10
TTI Part:
Not Assigned
SeriesRN73R
Resistance1 kOhms
Tolerance0.1 %
Temperature Coefficient10 PPM / C
Case Code - in1206
Case Code - mm3216
Length3.2 mm (0.126 in)
Width1.6 mm (0.063 in)
Height0.5 mm (0.02 in)
Minimum Operating Temperature- 55 C
Maximum Operating Temperature+ 155 C
Power Rating400 mW
Voltage Rating200 V