RN73R2ETTD1001F25
Thin Film Resistors - SMD 1% 1210 .25W AEC-Q20.
Datasheet
RN73R2ETTD1001F25 DatasheetSpecifications
| Series | RN73R | |
| Resistance | 1 kOhms | |
| Tolerance | 1 % | |
| Temperature Coefficient | 25 PPM / C | |
| Case Code - in | 1210 | |
| Case Code - mm | 3225 | |
| Length | 3.2 mm (0.126 in) | |
| Width | 2.5 mm (0.098 in) | |
| Height | 0.6 mm (0.024 in) | |
| Qualification | AEC-Q200 | |
| Power Rating | 500 mW (1/2 W) | |
| Voltage Rating | 200 V | |